POLONYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI!

Sınavsız Üniversite

Polonya'daki üniversitelerde okumak için Türkiye’de sınava girmenize gerek yoktur. Türkiye’de üniversite sınavına girmeden istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz. Ancak, tıp, diş hekimliği, mühendislik gibi bazı bölümlerde üniversitenin kendi yaptığı sınava girmeniz gerekebilir.

Uygun Eğitim Ücretleri

Polonya'daki üniversite eğitim ücretleri, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygundur. Düşük maliyetlerle yıllık 2.000 Euro’dan başlayan harç bedelleri ile Avrupa'da eğitim alabilirsiniz.

İdeal Yaşam Maliyeti

Polonya, yaşam giderleri bakımından oldukça ekonomik bir ülkedir. Yaşam maliyetleri hemen hemen Türkiye ile aynıdır. Bu sayede her yıl çeşitli ülkelerden binlerce öğrenci üniversite eğitimi almak için Polonyayı tercih etmektedir. Polonya’da öğrenciler için toplu taşıma, yurtlarda konaklama, restoranlarda yemek yeme ve sağlık hizmetlerinde indirim uygulanmaktadır.

Çalışma Fırsatı

Polonya devleti, öğrenci statüsünde olan bireylere part-time çalışma izni tanımaktadır. Eğitiminize devam ederken, okuduğunuz alana bağlı olarak ücretli staj yapma imkanı da bulunmaktadır. Polonya ülke sınırlarında eğitimini tamamlayan öğrencilere ömür boyu çalışma hakkı veren bir AB ülkesidir. Üniversite programını bitirdikten sonra ise Polonya devletinin size hak tanıdığı çalışma izni ile tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Kaliteli Üniversiteleri

Polonya, kaliteli akademik kadrolarıyla ve dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversiteleriyle de öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Polonya'nın İlk binde 20 civarında üniversitesi bulunmaktadır.

YÖK Denkliği

Polonya YÖK denkliği bulunan üniversiteleri ile birçok uluslararası öğrencinin tercihidir. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin üniversiteye giriş sınav sonuçları, üniversite diplomalarının denkliğinin alınması sırasında etkili olacaktır.

Uluslararası Mavi Diploma

2004 yılında Avrupa Birliği’ne giren Polonya’da alacağınız üniversite eğitimi ile uluslararası geçerliliği olan mavi diploma sahibi olabilirsiniz. Mavi diploma sayesinde birçok ülkede eğitim ve çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

İngilizce Eğitim

Polonya'nın ana dili Lehçe olmasına karşın bir çok üniversitede İngilizce eğitim imkanı da sunulmaktadır. Polonya üniversiteleri birçok farklı programda ve bölümde İngilizce eğitimi vermektedir. İngilizce seviyeniz yeterli düzeyde değilse ilk yıl İngilizce hazırlık eğitimi alarak herhangi bir bölüme geçiş yapabilirsiniz. İsteğinize göre eğitiminizi Lehçe olarak da alabilirsiniz. Lehçeyi tercih etmeniz durumunda bölüm seçenekleriniz çok daha fazla olacaktır.

Aktif Üniversite Hayatı

Polonya, eğitimi kadar canlı şehir hayatıyla da dikkat çekmektedir. Her yıl düzenlenen tiyatro, film ve müzik festivalleri ve etkinlikleri, tarihi yapısı, doğal güzelliği ve daha birçok cazip özelliğiyle öğrencilere benzersiz bir üniversite hayatı sunmaktadır. Ülke nüfusunun çoğunluğunun gençlerden oluşması da şehirde sosyalleşmek adına harika fırsattır.

Avrupa Birliği Ülkelerine Vizesiz Seyahat

Polonya, Avrupa Birliği ülkesi olduğundan dolayı öğrenciliğiniz döneminde tüm Schengen ülkelerine özgürce seyahat edebilirsiniz.

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Akademik Ranking sıralamarında dünya sıralamasında ilk 500’de olan, YÖK tarafından onaylı Alman Devlet Üniversitelerinde dünya standartlarda eğitim alabilir, uluslararası diploma ve kariyer sahibi ola