top of page

Yabancı dil en iyi hangi ülkede öğrenilir?


Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Ancak elliden fazla ülkeye gitmiş ve İngilizceyi akademik olarak kullanabilen bir yurtdışı eğitim uzmanı olarak, Sizlerle düşüncelerimi paylaşmak isterim. Bu sorunu cevabı dil öğrenecek kişinin amacına, yaşına, öğrenme özelliklerine, sosyalleşmesine, gelecek hedeflerine, beklentilerine, akademik hedeflerine, dil seviyesine ve ekonomik durumu gibi özelliklerine göre değişmektedir. Bu yüzden dil öğrenimi için hangi ülkeye gidileceğine mutlaka bir uzmanla beraber karar verilmelidir. Eğer bu mümkün değilse, yukarıdaki kriterlere göre öğrenci gideceği ülkeye karar vermelidir. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki dil öğrenilecek dilin anadil olduğu ve günlük hayatta da öğrenilecek dilin konuşulduğu bir ülkeye gidilmesi gerekiyor. Ancak yeterli bütçe yoksa İngilizce konuşulmayan daha az masraflı Polonya ve Ukrayna gibi ülkelere gidilebilir.

Buna göre bazı amaçlara göre ülke önerileri şu şekilde olabilir;

Genel itibariyle İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeler; İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İrlanda, Malta, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika (Cape Town)

Akademisyen olma amacıyla İngilizce öğrenmek isteyenlerin gidebileceği ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya.

Hem çalışmak hem İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeler; İrlanda, Malta, Avustralya, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)

Vizyonun gelişmesi için ve İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere

Gezmek ve İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika (Cape Town)

Ücretsiz danışmanlık için lütfen tıklayınız.


198 görüntüleme0 yorum